Spider-Man: Shattered Dimensions - Ön Bakış (Ps 3)

Aşağa gitmek

Spider-Man: Shattered Dimensions - Ön Bakış (Ps 3)

Mesaj  Battle35 Bir Salı Eyl. 07, 2010 1:06 pm

Örümcek Adam'ın dört yüzü

Spider-Man neredeyse 50 seneyi devirmek üzere ama, çevikliğinden ve yeteneklerinden hiçbir şey kaybetmiş değil. Oluşturduğu hayran kitlesi ise, onu ölümsüz kılan en önemli etmen. Nice filmler, çizgi romanlar ve oyunlar eskitildi ama Spider-Man konsepti hiçbir zaman eskimedi, hala büyük bir ilgiyle takip edilmeye devam ediliyor. Spider Man: Shattered Dimensions ile kahramanımıza 4 farklı açıdan bakma şansına sahip olacağız ve oyun kısa bir süre içerisinde piyasaya sürüleceği için de bu farklı bakış açılarına yakın zamanda sahip olabileceğiz. Zaman ne kadar daralmış da olsa yine de yapımla ilgili olarak ilgili çekici bazı noktalara değinmek gerek.

Bahsettiğimiz 4 farklı bakış açısını açmadan önce hikayeyi biraz bilmek gerekiyor. Shattered Dimensions, Tablet of Order and Chaos isimli bir obje etrafında gelişiyor. Bu obje dört parçaya ayrıldıktan sonra, bunları bir araya getirebilmek için Örümcek Adam'ımız da dört farklı şekilde mücadele ediyor. Uzun lafın kısası, Shattered Dimensions'da dört farklı Spider-Man kontrol edebileceğiz. Şu anda bunlardan iki tanesi duyuruldu, biri The Amazing Spider-Man, diğeri ise Spider-Man Noir. Bu arada konseptin hayranları için ufak bir not: Shattered Dimensions'ın hikayesi Dan Slott tarafından yazılıyor. Sanırım birçok kişi için çok önemli bir referanstır bu.

Ağlarına kurban

The Amazing Spider-Man, bildiğimiz ve alıştığımız Spider-Man olarak karşımıza çıkacak. Renkli ve hareketli grafikler eşliğinde karşımıza çıkacak olan Amazing, özellikle ağlarıyla güçlendirdiği saldırı şekilleri ve dövüş sistemiyle, geçmiş oyunlardakine benzer olacak. Tabii mekanlar da buna göre renkli ve daha hareketli tasarlanıyor. Spider-Man Noir'in olayı ise çok daha farklı. 1930'ların New York'unda geçecek olan konsept, daha karanlık bir atmosfere sahip olacak.

The Amazing Spider-Man'deki hareketli oynanış kendini daha gizliliğe ve dikkate dayalı bir oynanışa bırakacak. Saldırı şekilleri de buna göre değişecek, sessizce ve Spider-Man'in de özelliklerini kullanarak farklı saldırılar uygulayabileceğiz. Siyah kostümüyle Spider-Man Noir'in burada farklı bir karizması olacak. Diğer boyutlar muhtemelen daha sonra duyurulacaktır.

İzlediğimiz resmi videoda da, konseptlerin farkını çok daha rahat anlayabiliyoruz. Üç boyutlu ve göze oldukça güzel gözüken arka planlar üzerine, karakterler daha çizgisel olarak yerleştirilmiş. Bu da, görsel olarak farklılık yaratıyor. Özellikle Spider-Man Noir'in saldırı şekilleri konusunda video iyi fikirler verebiliyor. Batman serisinden de hatırlayabileceğiniz, takedown dediğimiz, sessiz ve derinden bitirici hareketler görebilmek mümkün. Amazing Spider-Man'in bitirici vuruşları ise, görsel efektlerle birleşiyor ve ortaya sağlam görüntüler çıkıyor. Amazing sadece şehir içlerinde değil, videoda da gördüğümüz üzere orman gibi daha farklı mekanlarda bulunacak.

Daha önceki yapımlardan da bildiğimiz üzere, ilerledikçe karakterimizi geliştirip kendisi için yeni hareket çeşitleri alabileceğiz. Bazı dövüşlerimizde kamera birinci şahıs görünümüne geçebilecek ve farklı bir kontrol sistemi devreye girecek. Ekran görüntüleri ve videolardan da gördüğümüz üzere, grafiksel olarak da ilerleme kaydediliyor ve gerçekleştirdiğimiz hareketler karşımıza görsel efektlerle çıkacak. PS3, Wii ve Xbox 360 için yapımı sürdürülen Spider-Man: Shattered Dimensions, eylül ayında piyasalardaki yerini alacak.

Battle35
Admin

Mesaj Sayısı : 345
Kayıt tarihi : 26/08/10
Yaş : 23
Nerden : İzmir

Kullanıcı profilini gör http://b35bilisim.tr.gg

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz